Sova

VALORANT’ta Sova ajanının ses efekti sorunu

Valorant’ta Sova ajanında bulunan yeni bir ses hatası fark edildi. Oyuncuların yeteneği kullanmadan Sova ‘nın ulti yeteneğinin ses efektini gerçekleştirebildiği haberi sosyal medyada yayıldı. Bu hata, rakip takım için oyunun içindeki konumlanmanın tüm düzenini bozabilir çünkü oyuncular rakiplerini kandırıp kendilerini savunurken yetenekleri kullandıklarını düşünebilirler ve bu yüzden savunma hattında açıklar oluşabilir.

Sova

Ses efekti sorunu nasıl oluşuyor?

Ajanın Avcı’nın Öfkesi yeteneği, üç kullanımlık uzun menzilli ve duvarların içinden geçebilen enerji bombasını atmasını sağlar. Her patlamanın harekete geçmesi için birkaç saniye gerekir ve oyuncular patlamanın birkaç içerisinde nerede ateşleneceğini görebilir ve kaçma şansı sağlar.

Bir patlama ile doğrudan isabet alan düşmanlar büyük hasar görür, kısmen isabet alan rakipler küçük de olsa hasar alır. Ajanın ulti yeteneği etkinleştirildiğinde, belirli bir ses efekti tüm oyuncular tarafından duyulabilir.

Bu da düşmanları üç ölümcül patlamanın ateşlenmek üzere olduğu konusunda bir uyarı oluşturur ancak yeni fark edilen hata, Sova oyuncularının bu yeteneği kullanmadan ses efektini etkinleştirmesini sağlıyor.

Sova’da olan bu sorun nasıl etkinleştirilebilir?

Bir oyuncu, hatanın nasıl etkinleştirildiğini gösteren bir videoyu sosyal medyaya yükledi. Ajanı oynayan oyuncular, hatanın çalışması için ulti yeteneğine ve keşif drone yeteneğine sahip olmalıdır. Oyuncular iki yeteneği eş zamanlı etkinleştirirse, ajan sadece keşif dronunu çıkarmasına rağmen ulti yeteneğinin ses efekti de duyulmuş olacaktır.

Bu, düşman oyuncuların savunma pozisyonlarındayken Sova‘nın ulti yeteneğini beklemelerine neden olabilir. Rakiplerine doğrudan zarar vermeyecek de olsa, yine de rakip takımın konumlarını bozabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
World of Warcraft

World of Warcraft’ın barışçıl oyuncusu yeni seviye sınırına ulaştı

Next Article
Valorant

Valorant'ın yeni ajanı hakkında bildiğimiz her şey