NieR Automata

Yeni NieR Automata hilesi, piyasaya sürüldükten yaklaşık dört yıl sonra keşfedildi

NieR Automata için, oyunun ilk çıkışından neredeyse dört yıl sonra yeni bir hile kodu keşfedildi. Hile kodu, çeşitli sırları bulmak için sık sık oyunları analiz eden tanınmış bir hacker ve modder olan Lance McDonald tarafından keşfedildi.

NieR Automata

McDonald, oyundaki her şey için yüzlerce saat tersine mühendislik harcadı. Özellikle bu kodu aramıyordu ve zaten bu kodun da kimse var olduğunu bilmiyordu. Ancak koda rastladığında tamamen farklı olarak ilginç özellikler bulmaya çalışıyordu.

NieR Automata’daki bu hile kodu ne işe yarıyor?

Kod, ilk patronla savaştıktan hemen sonra son kısımla yüzleşmenizi sağlar. NieR Automata’nın birkaç sonu vardır, bunların çoğuna iki veya üç oyuna kadar erişilemez, ancak bu kod hepsini atlamanıza izin veriyor.

McDonald, bunu başarmak için oyunu bozmadığını açıklıyor. Bu bir hata, aksaklık veya istismar değil. Oyuna kasıtlı olarak kodlanmış gerçek bir hile kodu.

İki yıl önce, NieR Automata’nın yönetmeni Yoko Taro, oyunda henüz keşfedilmeyi bekleyen son bir sır olduğunu söylemişti. McDonald, Yoko Taro’ya kod yazmak için yaptığı bir videonun tweet’ini attı, bu da bunun gerçekten son sır olduğunu doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Article
Newbee

Dota 2 takımı Newbee şike nedeniyle ömür boyu yasaklandı

Next Article
Ubisoft

Ubisoft+'ın Xbox Game Pass'e geçeceği söylentileri doğru mu?